BORMIO
Włochy
Region: Lombardia
region

Bormio to popularna stacja narciarska położona we Włoszech w regionie Lombardii. Tereny narciarskie są rozprzestrzenione wokół góry Cima Bianca, zaś z jej szczytu rozchodzą się malownicze trasy. Najpopularniejszą jest trasa „Stelvio”, gdzie każdego roku odbywają się zawody Pucharu Świata w biegu zjazdowym mężczyzn. Region Bormio oferuje dogodne warunki dla wielbicieli freeried’u, jak też dla dzieci i osób początkujących. Wokół miasteczka położone są także długie trasy na narty biegowe. Poza doskonałą infrastrukturą turystyczną Bormio oferuje także doskonałe warunki wypoczynkowe. W pobliżu miejscowości znajduje się aż dziewięć źródeł geotermalnych, z których można skorzystać w pobliskich termach. Kurort zapewnia także liczne atrakcje apres ski oraz możliwość bliskiego kontraktu z historią starożytnych Rzymian. Poza Bormio, w skład Alta Valtellina wchodzą trzy inne ośrodki, takie, jak: Livigno, Santa Caterina Valfurva i San Colombano, które łącznie stanowią 230 km tras (ponad 60 wyciągów) połączonych skibussem. Ośrodek Bormio z Santa Caterina i San Colombano oferuje 115 km tras.

Najsłynniejsza jest Pista Stelvio, gdzie dwukrotnie odbywały się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim, czy Cima Bianca w Bormio, która ma ok. 10 km długości, a różnica poziomów 1780.

atrakcje

Centrum termalne Terme di Bormio, które oferuje lecznicze kąpieli w wodzie z gorących źródeł, ponadto: lodowisko, basen.

dostępne karnety

Karnet Alta Valtellina

Karnet Alta Valtellina pozwala szusować przez 6 dni na stokach: Santa Caterina, Bormio, Cima Piazzi-San Colombano, Livigno.

 

Karnet Bormio

Karnet umożliwia jazdę na stokach: Santa Caterina, Bormio, Cima Piazzi-San Colomban (110 km tras)