Kronplatz
Valle Isarco
Alta Pusteria
region

To największa karuzela narciarska północnych Dolomitów w Południowym Tyrolu, granicząca z Alpami Austriackimi. Najsłynniejszą i najbarwniejszą jest „Królowa Gór” – Kronplatz lub po włosku „Plan De Corones” (2 300 m. n.pm.). Kronplatz to jedna z piękniejszych gór w Europie, z nietypowym ściętym szczytem, na którym znajdują się tarasy panoramiczne i restauracje. Ośrodek narciarski należy do najbardziej nowoczesnych w Europie. Wszystkie trasy są naśnieżane i czynne aż do późnej wiosny.

atrakcje

Plan de Corones to bardzo szybkie i nowoczesne wyciągi gondolowe oraz kanapy
o olbrzymiej przepustowości, które są w stanie przewieźć 63 900 osób w ciągu godziny.
W sumie narciarze mogą korzystać tu z 33 wyciągów w tym 22 gondoli. Tutejsze trasy narciarskie są bardzo zróżnicowane i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie: od pięknych, kilkukilometrowych tras niebieskich, przez czerwone – dla średnio i dobrze jeżdżących, aż po wspaniałe czarne trasy dla wytrawnych i bardzo wymagających narciarzy.
Najdłuższa trasa czerwona ma długość 7 km. Kronplatz jako jeden
z niewielu ośrodków narciarskich oferuje 5 tras czarnych są to: Sylvester (4950 m), Herrnegg (5100 m), Pre da Peres (866 m), Erta (1610 m) i Piculin (2000 m).
Południowy Tyrol to prawdziwy raj dla miłośników snowboardu: funparki, halfpipy, pipedragon, raile, funboxy, quarterpipy i pro-jumpy. Na Kronplatzu znajdują się dwa wspaniałe snowparki: Easy Park o powierzchni 18 000 m2 oraz Jib Park o powierzchni 6 000 m2. Ośrodek ten dba także o najmłodszych, oferując zabawę w snowparkach, największy
z nich to Kids Safety Park.
Okolice Kronplatzu to raj dla narciarzy biegowych, dolina Antolzer jest jednym
z najważniejszych centrum narciarstwa biegowego na świecie oferuje 200 km urozmaiconych i świetnie przygotowanych tras. Kronplatz to również bogate atrakcje apres-ski, warto wybrać się na wycieczkę do pięknego Brunico. Od 2011 roku do tras zjazdowych na Kronplatzu dojechać można także koleją. Pociąg przejeżdża przez całą Dolinę Val Pusteria, w miejscowości Perca/Percha można przesiąść się do kolejki linowej, która wywozi narciarzy na szczyt góry. Pociągi wyposażone w uchwyty na narty kursują co pół godziny.