Passo San Pellegrino
Włochy
Falcade
region

Kompleks narciarski składający się z trzech dolin: San Pellegrino Pass, Moena – Alpe de Lusia i Falcade, to jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Dolomitach i we Włoszech. Usytuowany w dwóch regionach w Veneto i w Trentino, ośrodek narciarski Tre Valli, niejednokrotnie zdobywał pierwsze miejsce w rankingu najlepszych terenów narciarskich we Włoszech. Około 100 do 120 km świetnie przygotowanych tras, nowoczesne wyciągi, malownicze bardzo różnorodne i atrakcyjne trasy, przepiękne widoki i 3 Topowe europejskie trasy to wizytówka Tre Valli. Trasy znajdują się na wysokościach od 1000 do 2800 n.p.m; 95% naśnieżania, ładne i nowe schroniska, nowoczesne wyciągi to charakterystyka kompleksu narciarskiego Trevalli. Najpiękniejszym szczytem jest majestatyczna i malownicza Col Margherita (2513 n.p.m) zwana „tarasem Dolomitów”. Ośrodek narciarski Tre Valli należy do grupy Dolomitisuperski. Na Tre Valli obowiązuje skipass lokalny lub Dolomitisuperski.

Atrakcje

Falcade

Spokojna i urocza, ekologiczna wioska narciarska położona pomiędzy masywem lodowca Marmolada, Civettą, Pale di San Martino i szczytami Focobon, Cime d’Auta, Col Margherita i Alpe Lusia. Miejscowość usytuowana bezpośrednio pod wyciągami ośrodka narciarskiego Tre Valli. W styczniu 2003 roku Falcade zdobyło I miejsce w rankingu najlepszych miejscowości narciarskich we Włoszech (utrzymanie tras, dojazd do wyciągów, normy ekologiczne), zostawiając w tyle najsłynniejsze alpejskie miejscowości. Bardzo dobre, naśnieżane trasy narciarskie, o różnorodnej skali trudności. Topowa trasa Rossignol do Falcade jest jedną z najlepszych w Dolomitach. 7 wyciągów, ponad 40 km tras. Wielu naszych klientów tu właśnie pokochało Dolomity, magiczne, najpiękniejsze góry na świecie. Z Falcade blisko na Civettę do Alleghe i do Malga Ciapela na Marmoladę i Sella Ronda.

Przełęcz San Pellegrino (1910 m. n. p. m.)

Należy do jednych z piękniejszych przełęczy w Alpach. Ośrodek Tre Valli jest dumą Dolomitów Wschodnich. Trasy od strony szczytu Cima Uomo szerokie i nasłonecznione. 11 wyciągów, trasy naśnieżane i bardzo różnorodne. Najsłynniejsza trasa to trasa czarna TOP z Col Margherita na przełęcz San Pellegrino, z Col Margherity jedzie się na nartach do Falcade.

Alpe di Lusia (2242 m. n. p. m.)

Nowoczesne centrum narciarskie wchodzące w skład kompleksu narciarskiego Trevalli, to 8 nowych wyciągów (w tym super nowoczesna kolejka), ponad 40 km tras rozciągających się od Ronchi po Bellamonte. Trasa TOP to czarna trasa ze szczytu Lusia do Ronchi, nazywa się Fiamme d’Oro.

dodatkowe informacje

Arena narciarska San Pellegrino Nowa telekabina (kolejka kabinowa) z Falcade/ Molino na Le Buse, nowoczesne telekabiny na 8 osób.

dostępne karnety

Cennik Ski-passów 6 dniowych Tre Valli